Схемаи рангҳо: C C C C
Андозаи ҳуруф: A A A
Сурат:
  • Тоҷикистон, ш. Душанбе, кӯчаи С. Айнӣ 24
  • +992 (37) 221-64-67
  • noc@olympic.tj
d;rojgopdfkg'[o1adpkfp[osKF

Ахбор

Ғолибони аввалин мусобиқаи байналмилалии шиноварӣ

Ғолибони аввалин мусобиқаи байналмилалии шиноварӣ Ғолибони аввалин мусобиқаи байналмилалии шиноварӣ Ғолибони аввалин мусобиқаи байналмилалии шиноварӣ Ғолибони аввалин мусобиқаи байналмилалии шиноварӣ Ғолибони аввалин мусобиқаи байналмилалии шиноварӣ

29.06.2018

: 1713

21-23 июн дар Маҷмааи ҳавзҳои шиноварии шаҳри Хуҷанд бо иқдоми Федератсияи шиноварии Тоҷикистон дар ҳамкорӣ бо Кумитаи кор бо ҷавонон ва варзиш, Кумитаи миллии олимпии Тоҷикистон ва мақомоти маҳалли ҳокимияти давлатӣ дар вилояти Суғд мусобиқаи байналмилалӣ оид ба шиноварӣ баргузор шуд.

Дар мусобиқа беш аз 80 нафар варзишгар аз ҷумҳуриҳои Тоҷикистон, Узбекистон, Қирғизистон, Қазоқистон, Федератсияи Россия, Туркманистон ва Беларус ширкат ва аз рӯи 23 қувваозмоӣ байни ҳам рақобат намуданд.
Дар маросими пӯшидашавии чорабинӣ муовини Президенти Кумитаи миллии олимпӣ Абдуллозода Аҳтам Рустам, раиси Федератсияи миллии шиноварии Тоҷикистон Раҳимзода Рамазон Ҳамро ва раиси вилояти Суғд Раҷаббой Аҳмадзода иштирок ва ба ғолибону ҷоизадорон ҷом, ифтихорнома ва медалҳои мусобиқаро супориданд.

Ғолибони мусобиқаи байналмилалӣ оид ба шиноварӣ дар шаҳри Хуҷанд:

50 метр, батерфляй (бонувон)
1. Корчагина Олеся, Россия
2. Жумабоева Муслима, Узбекистон
3. Василева Алëна, Узбекистон

50 метр, батерфляй (мардон)
1. Шавкатов Ҷалолиддин, Узбекистон
2. Саъдуллоев Мурод, Узбекистон
3. Аплевич Сергей, Белорус

100 метр, озод (бонувон)
1. Базарова Елизавета, Россия
2. Исломова Гуландом, Узбекистон
3. Ниëзова Афсона, Узбекистон

100 метр, озод (мардон)
1. Мерзляков Алексей, Россия
2. Лебедев Игор, Россия
3. Хуҷаев Ойбек, Узбекистон

50 метр, брасс (бонувон)
1. Корчагина Олеся, Россия
2. Базарова Елизавета, Россия
3. Собирова Гузал, Узбекистон

50 метр, брасс (мардон)
1. Адаменя Антон, Белорус
2. Абдулазизов Зуфар, Узбекистон
3. Асевич Алексей, Белорус

400 метр, озод (бонувон)
1. Ниязова Афсона, Узбекистон
2. Тюрина Анастасия, Тоҷикистон
3. Климик Карина, Тоҷикистон

400 метр, озод (мардон)
1. Хуҷаев Ойбек, Узбекистон
2. Стенпаничев Алексей, Белорус
3. Рамзиёрзода Саддам, Тоҷикистон

200 метр, пуштнокӣ (бонувон)
1. Собирова Гузал, Узбекистон
2. Василева Алёна, Узбекистон
3. Султонова Муслима, Узбекистон

200 метр, пуштнокӣ (мардон)
1. Адаменя Антон, Белорус
2. Абдулазизов Зуфар, Узбекистон
3. Ясевич Алексей, Белорус

50 метр, пуштнокӣ (бонувон)
1. Исмомова Гуландом, Узбекистон
2. Султонова Муслима, Узбекистон
3. Бордачёва Екатерина, Тоҷикистон

50 метр, пуштнокӣ (мардон)
1. Атаев Мердан, Туркманистон
2. Лебедов Игор, Россия
3. Мерзляков Алексей, Россия

200 метр, озод (бонувон)
1. Базарова Елизавета, Россия
2. Ниязова Афсона, Узбекистон
3. Тюрина Анастасия, Тоҷикистон

200 метр, озод (мардон)
1. Хуҷаев Ойбек, Узбекистон
2. Лебедов Игор, Россия
3. Мерзляков Алексей, Россия

100 метр, батерфляй (бонувон)
1. Ҷумабоева Муслима, Узбекистон
2. Султонова Муслима, Узбекистон
3. Тюрина Анастасия, Тоҷикистон

100 метр, батерфляй (мардон)
1. Саъдуллоев Мурод, Узбекистон
2. Шавкатов Ҷалолиддин, Узбекистон
3. Хуҷаев Ойбек, Узбекистон

100 метр, брасс (бонувон)
1. Корчагина Олеся, Россия
2. Василева Алёна, Узбекистон
3. Собирова Гузал, Узбекистон

100 метр, брасс (мардон)
1. Адаменя Антон, Беларус
2. Абдулазизов Зуфар, Узбекистон
3. Таҷмуратов Батир, Турманистон

4х100 метр, эстафета, озод (омехта)
1. Россия
Мерзляков Алексей
Лебедев Игор
Корчагина Олеся
Базарова Елизавета

2. Узбекистон
Маринбаев Азизбек
Василева Алёна
Исломова Гуландом
Саъдуллоев Мурод

3. Тоҷикистон
Боев Шодмон
Хайруллоев Алиҷон
Климик Карина
Тюрина Анастасия

200 метр, хазидан (крол) (бонувон)
1. Собирова Гузал, Узбекистон
2. Ҷумабоева Муслима, Узбекистон
3. Султонова Муслима, Узбекистон

200 метр, хазидан (крол) (мардон)
1. Лебедов Игор, Россия
2. Абдуҷалилов Ҳоҷиакбар, Узбекистон
3. Саъдуллоев Мурод, Узбекистон

200 метр, брасс (бонувон)
1. Собирова Гузал, Узбекистон
2. Василева Алёна, Узбекистон
3. Султонова Муслима, Узбекистон

200 метр, брасс (мардон)
1. Адаменя Антон, Белорус
2. Абдулазизов Зуфар, Узбекистон
3. Ясевич Алексей, Белорус