Схемаи рангҳо: C C C C
Андозаи ҳуруф: A A A
Сурат:
  • Тоҷикистон, ш. Душанбе, кӯчаи С. Айнӣ 24
  • +992 (37) 221-64-67
  • noc@olympic.tj
d;rojgopdfkg'[o1adpkfp[osKF

Ахбор

Беҳтаринҳои варзиши сабук дар соли 2020 киҳоянд?

Беҳтаринҳои варзиши сабук дар соли 2020 киҳоянд? Беҳтаринҳои варзиши сабук дар соли 2020 киҳоянд? Беҳтаринҳои варзиши сабук дар соли 2020 киҳоянд? Беҳтаринҳои варзиши сабук дар соли 2020 киҳоянд? Беҳтаринҳои варзиши сабук дар соли 2020 киҳоянд?

23.09.2020

: 182

Ҳафтаи гузашта дар Варзишгоҳи марказии ҷумҳуриявии шаҳри Душанбе Чемпионати Тоҷикистон оид ба варзиши сабук баргузор шуд.

Ба иттилои саркотиби чемпионат Надима Мирзоева, имсол нигоҳ накарда ба вазъи эпидемиологӣ дар кишвар дар чемпионат 216 нафар дар ҳайати 12 даста – седастаӣ аз шаҳри Душанбе, вилоятҳои Хатлону Суғд, дастаҳои ВМКБ, ШНТМ ва Рашт иштирок намуданд ва аз рӯи 40 равия миёни ҳам рақобат карданд.
Варзишгари маъруф дар дав ба масофаҳои кутоҳ Шарифова Гулсумбӣ сазовори 4 медали тилло шуд. Абдуллоева Раҷаббмоҳ аз дастаи Хатлон-2 се медал – 1 тилло, 1 нуқра, 1 биринҷӣ ба даст овард. Миёни мардон Аҳмадиев Илдар се медали тилло, Музрапов Фаворис 2 медали тилло, 1 нуқра гирифтанд.
Умуман, варзишгарони дастаи “Душанбе-1” бештари медалҳоро сазовор шуданд – 15 тилло, 8 нуқра, 4 биринҷӣ, “Душанбе-2” 12 тилло, 6 нуқра, 6 биринҷӣ ба даст оварданд. Ба варзишгарони Суғд 6 тилло, 8 нуқра, 7 биринҷӣ, ба варзишгарони Хатлон 4 тилло, 8 нуқра, 7 биринҷӣ, ба варзишгарони ШНТҶ 3 нуқра, 4 биринҷӣ ва ба варзишгарони ВМКБ 1 медали нуқра, 3 биринҷӣ насиб шуд.

Ғолибон ва ҷоизадорони Чемпионати Тоҷикистон оид ба варзиши сабук дар соли 2020:

10 000 метр
Мардҳо
1. Давлатов Аъзамҷон (Душанбе-2) - 35.21,75
2. Зуҳуршои Наҷмиддин (Душанбе-1) - 36.13,40
3. Абдуллозода Ҷаҳонгир (Суғд-2) - 36.44,46

110 метр бо монеаҳо
Мардҳо
1. Давлатов Амрулло (Душанбе-2) - 17.45
2. Қурбонов Нуриддин (Хатлон-1) - 17.51
3. Авезов Беҳзод (Суғд-1) - 18.04

100 метр бо монаҳо
Бонувон
1. Абдуҷалилова Мутриба (Душанбе-2) - 18.24
2. Ҳасанова Шукрона (Суғд-1) - 18.28
3. Мирзоева Муниса (Душанбе-1) - 18.32

3000 метр бо монеаҳо
Бонувон
1. Абдуллоева Раҷабмоҳ (Хатлон-2) - 13.51,89
2. Муҳайёи Шералӣ (Хатлон-2) - 14.21,85
3. Ғафурзода Зулҳиҷа (Хатлон-1) - 15.10,09

Мардҳо
1. Олимов Ғайрат (Душанбе-1) - 9.49,83
2. Одинаев Меҳробҷон (Душанбе-3) - 10.34,01
3. Қорбоев Турсунбой (Хатлон-1) - 11.23,71

100 метр
Мардҳо
1. Аҳмадиев Илдар (Душанбе-1) - 11.04
2. Музрапов Фаворис (Душанбе-1) - 11.11
3. Атабаев Даврон (Душанбе-2) - 11.53

Бонувон
1. Шарифова Гулсумбӣ (Душанбе-1) - 11.88
2. Мирзоева Муниса (Душанбе-1) - 13.92
3. Захирова Зулфия (Душанбе-1) - 14.37

400 метр
Мардҳо
1. Холиқов Исломҷон (Душанбе-2) - 52.00
2. Забиров Шоҳрух (Душанбе-2) - 52.62
3. Айдарбеков Гунрух (ВМКБ) - 53.40

Бонувон
1. Риоева Азиза (Душанбе-1) - 1.03,23
2. Абдуллоева Диана (Душанбе-1) - 1.04,03
3. Мирзоева Ҷонона (Душанбе-1) - 1.05,27

1500 метр
Мардҳо
1. Исматов Одилшоҳ (Душанбе-2) - 4.08,44
2. Насруллоев Озар (Душанбе-2) - 4.12,98
3. Ҷабборов Шероз (Суғд-1) - 4.15,32

Бонувон
1. Амирова Амина (Душанбе-2) - 5.21,77
2. Баротова Маҳина (ШНТҶ) - 5.31,78
3. Манзурзода Зуҳро (Хатлон-1) - 5.59,91

200 метр
Мардҳо
1. Музрапов Фаворис (Душанбе-1) - 22.59
2. Пронженко Александр (Суғд-1) - 22.95
3. Атабаев Даврон (Душанбе-2) - 23.15

Бонувон
1. Шарифова Гулсумбӣ (Душанбе-1) - 23.90
2. Риоева Азиза (Душанбе-1) - 28.61
3. Абдуллоева Диана (Душанбе-1) - 28.67

4х100 метр
Мардҳо
1. Душанбе-1 – 40.95
Аҳмадиев Илдар
Дерепаскин Григорий
Музрапов Фаворис
Пулотов Алишер
2. Душанбе-2 – 44.21
Рустамов Тимур
Атабаев Даврон
Холиқов Исломҷон
Забиров Шоҳрух
3. Хатлон-1 – 45.53
Қурбонов Нуриддин
Исмоилов Сайдалӣ
Мирзоалиев Зафар
Турдиев Суҳроб

Бонувон
1. Душанбе-1 – 51.59
Мирзоева Муниса
Зоҳирова Зулфия
Абдуллоева Диана
Шарифова Гулсумбӣ
2. Суғд-1 – 55.53
Ҷумаева Лолахон
Ҳасанова Шукрона
Пулатова Нозанин
Тоштемирова Маҳбуба
3. Душанбе-2 – 55.53
Абдуҷалилова Мутриба
Скаженик Анҷелина
Розиқова Жасмин
Нигматова Амал

400 метр бо монеаҳо
Мардҳо
1. Пулотов Алишер (Душанбе-1) - 55.12
2. Аминов Комрон (Душанбе-1) - 58.94
3. Ягмуров Даянҷ (Душанбе-2) - 59.10

Бонувон
1. Тоштемирова Маҳбуба (Суғд-1) - 1.16,47
2. Қурбонова Шоира (Хатлон-3) - 1.29,90
3. Мирзоева Мавлуда (ШНТҶ) - 1.36,30

800 метр
Мардҳо
1. Насруллоев Ораз (Душанбе-2) - 1.59,26
2. Хоҷаев Шаҳбоз (Суғд-1) - 2.04,21
3. Забиров Шоҳрух (Душанбе-2) - 2.05,64

Бонувон
1. Амирова Амина (Душанбе-2) - 2.41,25
2. Мирзоева Ҷонона (Душанбе-1) - 2.41,38
3. Мирзоева Нилуфар (ШНТҶ) - 2.46,83

5000 метр
Бонувон
1. Назарова Меҳрангез (Душанбе-2) - 20.47,41
2. Абдуллоева Раҷабмоҳ (Хатлон-2) - 21.45,97
3. Муҳайёи Шералӣ (Хатлон-2) - 22.23,56

Мардҳо
1. Шамсидинов Меҳрубон (Душанбе-2) - 16.38,84
2. Ҷабборов Шерзод (Суғд-1) - 16.40,94
3. Яқинов Бобоҷон (ШНТҶ) - 17.13,91

4х400 метр
Мардҳо
1. Душанбе-2 – 3.33,44
Ягмуров Даянҷ
Забиров Шоҳрух
Аминов Комрон
Атабаев Даврон
2. Душанбе-1 – 3.34,41
Бекмуродов Юсуф
Олимов Ғайрат
Насруллоев Озар
Сайдалиев Салим
3. Суғд-1 – 3.46,44
Қаҳоров Рустамҷон
Ҷабборов Шероз
Шокиров Парвиз
Ҳоҷиев Салмон

Бонувон
1. Душанбе-1 – 4.17,87
Шарифова Гулсумбӣ
Риоева Азиза
Абдуллоева Диана
Мирзоева Ҷонона
2. Хатлон-1 – 5.08,47
Алиева Гуландом
Мансурзода Зуҳро
Тағоева Севинч
Даминова Озода
3. Хатлон-2 – 5.22,16
Манижаи Рамазон
Абдуллоева Раҷабмоҳ
Муҳайёи Шералӣ
Шарифова Г.

4х400 метр / омехта
1. Душанбе-1 – 4.00,74
Бекмуродов Юсуф
Пулатов Алишер
Мирзоева Ҷонона
Риоева Азиза
2. Душанбе-2 – 4.00,92
Исматов Одилшоҳ
Давлатов Амрулло
Амирова Амина
Назарова Меҳрангез
3. Суғд-1 – 4.14,06
Ҷумаева Лолахон
Ҳасанова Шукрона
Пронженко Александр
Қаҳоров Рустам

Ҷаҳиш ба дарозӣ
Мардҳо
1. Аҳмадиев Илдар (Душанбе-1) - 7.26
2. Исмоилов Сайдалӣ (Хатлон-1) - 6.23
3. Давлатов Шаҳром (Хатлон-1) - 6.03

Бонувон
1. Ҷумъаева Лолахон (Суғд-1) - 4.50
2. Скаженик Анҷелина (Душанбе-2) - 4.36
3. Назирова Муаттара (Душанбе-3) - 4.05

Гурзандозӣ
Бонувон
1. Шарипова Шафоат (Душанбе-3) - 25.78
2. Ӯтананова Ҷамила (Суғд-1) - 19.24
3. Артиқова Гунеш (Хатлон-1) - 17.25

Мардҳо
1. Мусоев Абдурауф (Душанбе-1) - 55.65
2. Зулфиқорбеков Сайфиддин (Душанбе-3) - 40.60
3. Диордитса Тимур (Душанбе-3) - 33.47

Партофтани диск
Бонувон
1. Бобогулова Муштарӣ (Хатлон-1) - 35.90
2. Низомбекова Ҷаҳоннамо (ВМКБ) - 26.17
3. Моҳираи Худойбердӣ (Хатлон-3) - 24.62

Мардҳо
1. Рустамов Ёрбек (Суғд-2) - 35.26
2. Аъзамзода Манзаршо (Душанбе-3) - 30.83
3. Эшматов Ҷамшед (Душанбе-3) - 30.82

Партофтани найза
Бонувон
1. Моҳираи Худойбердӣ (Хатлон-1) - 25.63
2. Содиқова Яздона (Хатлон-1) - 23.10
3. Кибриёи Раҳматулло (ШНТҶ) - 22.60

Мардҳо
1. Давлатов Рамазон (Хатлон-2) - 51.66
2. Холиқов Бузургмеҳр (ШНТҶ) - 49.88
3. Расулов Баҳром (Душанбе-3) - 48.34

Ҷаҳиши секарата
Мардҳо
1. Саидалиев Салим (Душанбе-1) - 13.95
2. Қосимов Азизҷон (Хатлон-1) - 13.36
3. Хуҷаназаров Диловар (ВМКБ) - 12.69

Бонувон
1. Нигматова Амал (Душанбе-1) - 10.40
2. Розиқова Жасмин (Душанбе-2) - 9.25
3. Даминова Озода (Хатлон-1) - 8.73

Тела додани ядро
Бонувон
1. Асламова Мавлуда (Душанбе-1) - 10.14
2. Бобогулова Мадина (Хатлон-1) - 8.96
3. Низомбекова Ҷаҳоннамо (ВМКБ) - 8.49

Мардҳо
1. Ашуров Фаридун (Душанбе-3) - 12.86
2. Сайидаҳмадов Меҳрубон (Душанбе -3) - 10.98
3. Ахмедов Туйчибег (Суғд-2) - 10.44

Ҷаҳиш ба баландӣ
Бонувон
1. Ҷумъаева Лолахон (Суғд-1) - 140
2. Бобоева Наргис (ШНТҶ) - 135
3. Абдуҷалилова Мутриба (Душанбе-2) - 135

Мардҳо
1. Зарипов Ҳусниддин (Душанбе-2) - 205
2. Саидалиев Салим (Душанбе-1) - 200
3. Қосимов Азизҷон (Хатлон-1) - 175

Даҳҳарба
Мардҳо
1. Авезов Беҳзод (Суғд-1) - 4487
2. Аминов Насим (Суғд-1) - 4068
3. Шокиров Парвиз (Суғд-1) - 3940

Ҳафтҳарба
Бонувон
1. Ҳасанова Шукрона (Суғд-1) - 2661
2. Тоштемирова Маҳбуба (Суғд-1) - 2190
3. Пулатова Нозанин (Суғд-1) - 1903