Схемаи рангҳо: C C C C
Андозаи ҳуруф: A A A
Сурат:
  • Тоҷикистон, ш. Душанбе, кӯчаи С. Айнӣ 24
  • +992 (37) 221-64-67
  • noc@olympic.tj
d;rojgopdfkg'[o1adpkfp[osKF

Ахбор

Беҳтарин камонварон дар соли 2020 муйян шуданд

Беҳтарин камонварон дар соли 2020 муйян шуданд Беҳтарин камонварон дар соли 2020 муйян шуданд Беҳтарин камонварон дар соли 2020 муйян шуданд Беҳтарин камонварон дар соли 2020 муйян шуданд

10.09.2020

: 127

7-9 сентябр дар шаҳри Душанбе бахшида ба Рӯзи Истиқлоли давлатии Ҷумҳурии Тоҷикистон ва дар доираи Фестивали бозиҳои миллии варзишӣ Чемпионати ҷумҳурӣ оид ба камонварӣ доир гардид.

Дар мусобиқа 42 варзишгар дар ҳайати ду дастаӣ аз шаҳри Душанбе ва вилояти Суғд ширкат карданд ва беҳтаринҳо аз рӯи 10 қувваозмоӣ миёни мардону бонувон муайян шуданд. Варзишгарони дастаи Душанбе-1 бештари медалҳоро ба даст оварданд – 6 тилло, 1 нуқра, 6 биринҷӣ. Суғд-2 ду медали тилло, 5 нуқра, Суғд-1 ду тилло, 1 нуқра, 4 биринҷӣ ва Душанбе-2 се медали нуқраро сазовор шуданд.

Натиҷаи Чемпионати Тоҷикистон оид ба камонварӣ дар соли 2020

Масофаи 50+30 метр
Мардҳо
1. Ёров Касриддин, Суғд-1
2. Додоҷонов Абдуғанӣ, Суғд-2
3. Холиқов Ҷаъфар, Суғд-1

Бонувон
1. Кантаева Азиза, Душанбе-1
2. Розиқова Мадина, Душанбе-2
3. Ҷӯраева Мадина, Суғд-1

Масофаи 60+60 метр
Мардҳо
1. Бобоев Исо, Суғд-2
2. Раҳимов Муҳаммадазим, Суғд-2
3. Раҳимзода Некрӯз, Душанбе-1

Бонувон
1. Абдуллоева Муслима, Суғд-1
2. Заринаи Фирӯз, Душанбе-1
3. Олейникова Карина, Душанбе-1

Масофаи 70+70 метр
Мардҳо
1. Азимов Кабир, Душанбе-1
2. Шерғозиев Манучеҳр, Суғд-2
3. Раҳимӣ Анушервон, Душанбе-1

Бонувон
1. Зубайдова Фирӯза, Душанбе-1
2. Азимова Мавзуна, Суғд-2
3. Давлатова Фирӯза, Душанбе-1

60 метр давраи олимпӣ
Духтарон
1. Заринаи Фирӯз, Душанбе-1
2. Аҳмадова Дилноза, Душанбе-2
3. Абдуллоева Муслима, Суғд-1

Писарон
1. Рауфов Муҳаммадазим, Суғд-2
2. Ёқубов Абдусаттор, Суғд-1
3. Саидов Данил, Суғд-1

70 метр давраи олимпӣ
Бонувон
1. Зубайдова Фирӯза, Душанбе-1
2. Азимова Мавзуна, Суғд-2
3. Давлатова Фирӯза, Душанбе-1

Мардон
1. Раҳимӣ Анушервон, Душанбе-1
2. Саидов Тилло, Душанбе-2
3. Азимов Кабир, Душанбе-1