Схемаи рангҳо: C C C C
Андозаи ҳуруф: A A A
Сурат:
  • Тоҷикистон, ш. Душанбе, кӯчаи С. Айнӣ 24
  • +992 (37) 221-64-67
  • noc@olympic.tj
d;rojgopdfkg'[o1adpkfp[osKF

Ахбор

Гуштини юнонӣ-римӣ: пирӯзии наврасони Душанбе ва Суғд

23.10.2019

: 684

19-20 октябр дар шаҳри Душанбе мусобиқаи ҷумҳуриявӣ оид ба гӯштини юнонӣ-римӣ байни наврасони соли таваллудашон 2004-2006 доир гардид.

Ба иттилои Кумитаи кор бо ҷавонон ва варзиш, дар мусобиқа 64 варзишгар дар ҳайати дастаҳои Хатлон-1, Хатлон-2, Душанбе-1, Душанбе-2 ва Суғд аз рӯи 10 категорияи вазнӣ миёни ҳам рақобат намуданд. Дар натиҷа, дар 4 вазн варзишгарони Суғд, дар 4 вазн варзишгарони Душанбе-1 ва дар яквазнӣ варзишгарони Душанбе-2 ва Хатлон-1 ғалаба карданд.

Ғолибон ва ҷоизадорони мусобиқаи ҷумҳуриявӣ оид ба гуштини юнонӣ-римӣ миёни наврасони соли таваллудашон 2004-2006:

Вазни 38 кг
1. Абдуллоев Аминҷон, Суғд
2. Умаров Муҳаммад, Душанбе-1
3. Муҳиддинов Муҳаммадюнус, Душанбе-1
3. Саломзода Тоҳир, Душанбе-1

Вазни 44 кг
1. Ризоев Суҳроб, Суғд
2. Ашуров Ҷумъабой, Суғд
3. Ашуров Ҳасан, Душанбе-1
3. Набиев Фариддун, Суғд

Вазни 41 кг
1. Бобоев Билол, Суғд
2. Икромов Манучеҳр, Суғд
3. Муродов Аҳлиддин, Хатлон-2
3. Сангинов Қурбоналӣ, Суғд

Вазни 48 кг
1. Манонов Шоҳрух, Душанбе-1
2. Сулаймонов Комрон, Душанбе-2
3. Муминов Аслиддин, Суғд
3. Неъматов Искандар, Суғд

Вазни 52 кг
1. Муҳаммадҷони Насриддин, Душанбе-1
2. Шарипов Сураҷ, Душанбе-1
3. Мақсудҷони Саид, Душанбе-1
3. Хоҷаев Баҳриддин, Суғд

Вазни 57 кг
1. Яҳёев Муҳаммад, Суғд
2. Ҳусейнзода Анушервон, Душанбе-2
3. Тошев Суруш, Душанбе-2
3. Достиев Меҳроб, Хатлон-2

Вазни 62 кг
1. Бобохонов Масрур, Душанбе-1
2. Қурбонов Алиҷон, Душанбе-2
3. Идриси Даврон, Хатлон-2
3. Орифов Аваз, Суғд

Вазни 68 кг
1. Алиев Суруш, Душанбе-2
2. Шомузаффаров Комрон, Душанбе-1
3. Раҷабов Меҳроб, Хатлон-1
3. Раҳматов Умар, Душанбе-1

Вазни 75 кг
1. Ёрзода Саидзафар, Душанбе-1
2. Давронов Хайрандеш, Хатлон-2
3. Илҳомуддинов Баҳромҷон, Душанбе-1
3. Юсуфҷонов Миралӣ, Душанбе-2

Вазни 85 кг
1. Ҷалолов Рустам, Хатлон-1
2. Маҳмудов Фатҳуддин, Душанбе-1
3. Аҳлиддинов Шукрулло, Душанбе-1
3. Байзоев Сайидэҳсон, Суғд